Print Conductor 7.0 – Rozwiązanie oszczędzające czas dla firm otrzymuje dużą aktualizację

My w fCoder jesteśmy gotowi zaprezentować Print Conductor w wersji 7.0, pełen nowych funkcji. W nowej wersji programu zaktualizowaliśmy tylko dwie rzeczy: wygląd i środek. W tym informacyjnym artykule powiemy ci, co ostatecznie dodalismy. 

Nowa Grafika Interfejsu Użytkownika

Możesz tego nie zauważyć na pierwszy rzut oka, ale graficzny interfejs użytkownika całkowicie się zmienił. Jest teraz oparty na nowoczesnej strukturze Microsoft WPF. Pozwala interfejsowi Print Conductor 7.0 wyglądać atrakcyjnie wizualnie i zachowywać się jak każda zwykła aplikacja Microsoft Windows, do której przywykło większość ludzi.

Nowy GUI Print Conductor 7.0

Importowanie i eksportowanie plików oraz sortowanie elementów na liście dokumentów jest teraz znacznie szybsze. Co więcej, nowy Print Conductor 7.0 będzie wyglądał równie dobrze na monitorach standardowych, monitorach wysokiej rozdzielczości i 4K.

Nowy inteligentny rdzeń przetwarzania plików

Nasz program stał się mądrzejszy! Odbudowaliśmy rdzeń przetwarzania dokumentów. Teraz automatycznie wybiera najskuteczniejszy algorytm, w zależności od struktury pliku i wybranych preferencji. Gdy Print Conductor 7.0 uzyskuje dostęp do określonego pliku, analizuje jego zawartość i drukuje z najlepszymi ustawieniami (i oszczędnością czasu), niezależnie od tego, czy jest to zwykły plik tekstowy, rysunek CAD, wykres Excel itp.

Nowa karta Ustawienia zaawansowane zamiast edytora plików INI

Opracowaliśmy nową łatwą w użyciu kartę Ustawienia zaawansowane. Teraz masz wygodniejszą kontrolę nad wszystkimi funkcjami i ustawieniami Print Conductor zamiast korzystania z mniej intuicyjnego "oldskulowego" edytora plików INI. Oto jak wygląda nowa karta:

Karta Zaawansowane z ustawieniami drukowania

Przejrzenie wszystkich zaawansowanych ustawień podzielonych na sekcje jest bardzo łatwe. Poza tym możesz teraz szybko znaleźć dowolne ustawienie – po prostu zacznij wpisywać jego nazwę w pasku wyszukiwania (Search bar)!

A tak przy okazji…

Gotowy do opanowania karty Zaawansowane? Wejdź i sprawdź naszą nową sekcję How To. Znajdziesz tam przydatne wskazówki i samouczki na temat Print Conductor, w tym większość jego ustawień.


Nowe formaty wiadomości e-mail: Plik danych programu Outlook (.pst), Plik danych programu Outlook offline (.ost), P7M (smime.p7m)

Nasi użytkownicy bardzo docenili zdolność Print Conductor do szybkiego drukowania plików MSG i EML programu Outlook, w tym ich załączników. Teraz dodaliśmy nowe składniki do przetwarzania plików PST i OST Microsoft Outlook. Te pliki zawierają wiadomości i inne elementy programu Outlook, które można zapisać na komputerze.

Program obsługuje również typy plików P7M. Jest to zaszyfrowana wiadomość e-mail zawierająca treść i załączniki poufnej lub poufnej wiadomości e-mail. Zwykle wygląda jak załącznik "SMIME.ps7" do wiadomości e-mail.

Dodaj wiadomości e-mail do listy bezpośrednio z Microsoft Outlook

Szybko dodawaj e-maile do Print Conductor z Microsoft Outlook! Teraz masz nową możliwość przeciągania wiadomości z folderu Microsoft Outlook (na przykład „skrzynki odbiorczej”) i upuszczania ich na listę dokumentów Print Conductor.

Nowe sposoby obsługi załączników e-mail

Możesz teraz zdefiniować sposób drukowania załączników plików: po dokumencie lub przed dokumentem. Możesz także ustawić program tak, aby drukował tylko załączniki e-mail lub ignorował je. Istnieje również nowa możliwość sortowania załączników według nazwy, daty, rozmiaru itp. Sortowanie i obsługa załączników może być stosowana nie tylko do plików MSG programu Outlook, plików EML, ale także do plików portfolio PDF.

Nowy obsługiwany medyczny format pliku: DICOM

Print Conductor 7.0 może pomóc specjalistom z branży medycznej w drukowaniu wsadowym plików DICOM (z rozszerzeniem .dcm). DICOM (Digital Imaging and Communications in Medicine) to standard obsługi, drukowania, przechowywania i przesyłania danych w obrazowaniu medycznym. Format DICOM jest najczęściej używany do przechowywania i przesyłania obrazów medycznych.


Drukowanie plików w trybie pracy pojedynczego wydruku

Istnieje nowy sposób drukowania wszystkich plików jednocześnie - wysyłając je do drukarki jako pojedyncze wydruk. Drukowanie zbiorcze w nowym trybie pojedynczego wydruku gwarantuje, że wszystkie dokumenty zostaną wydrukowane w 100% poprawnej kolejności - w sposób, w jaki został ustawiony.

Co więcej, możesz zapomnieć o sytuacji, w której wydruki są pomieszane z wydrukami innych użytkowników w biurze! Pliki wysłane przez dwóch użytkowników do tej samej drukarki współużytkowanej w sieci zostaną wysłane jako osobne zadania. Dzięki temu nie będzie potrzeby ręcznego sortowania wydruków.

Drukowanie kilku stron dokumentu na jednym arkuszu papieru

Długo oczekiwana możliwość drukowania kilku stron na arkuszu jest już dostępna! Możesz użyć funkcji Multiple pages per sheet, aby ułożyć dwie lub więcej stron na jednym arkuszu papieru i wydrukować. Po ustawieniu odpowiednich parametrów (liczba stron w pionie i poziomie, odstęp między stronami itp.) Wystarczy dodać dokumenty wielostronicowe do Print Conductor. A nasze oprogramowanie zajmie się resztą, automatyzując proces drukowania.

Dodawanie numerów stron i nazw plików za pomocą tekstowego znaku wodnego

Opracowaliśmy wielofunkcyjną funkcję Text watermark do Print Conductor. Dzięki niemu możesz dodawać numery stron, niestandardowy tekst lub dodawać metadane pliku źródłowego za pomocą wbudowanych szablonów. Ta funkcja może pomóc w paginacji lub tworzeniu własnego znaku wodnego, który będzie umieszczany na każdej drukowanej stronie.

Sortowanie i drukowanie elementów listy według czasu dostawy

Dodaliśmy nową kolumnę do sortowania pozycji na liście dokumentów: czas dostarczenia e-maila. Wskazuje, kiedy wiadomość e-mail programu Outlook została dostarczona (jeśli była). Korzystając z tej kolumny, możesz na przykład sortować wiadomości e-mail, aby były drukowane w kolejności chronologicznej.

Sortowanie plików MSG MSG, EML według Microsoft Outlook według czasu dostawy i grupowe ich wydrukowanie

Drukuj tylko określone arkusze robocze plików CAD lub Excel

Jeśli często drukujesz rysunki CAD lub arkusze kalkulacyjne Excel – pliki zawierające arkusze – możesz teraz kontrolować, które arkusze powinny być drukowane. Oznacza to, że możesz przejść do Ustawienia > Zaawansowane i znaleźć Worksheet name (w sekcjach CAD format lub Excel format). Tam możesz ustawić żądaną opcję:

*all* Wydrukuj wszystkie arkusze robocze zawarte w pliku
*default* Wydrukuj tylko domyślne (aktywne) arkusze robocze
Mój arkusz 1 Wydrukuj określony arkusz (według nazwy arkusza, np. "Mój arkusz 1")

W ten sposób można ustawić drukowanie wszystkich arkuszy lub tylko domyślnego arkusza plików Excel XLS, XLSX lub AutoCAD DWG, DXF. Ponadto można użyć ustawienia Split worksheets. Gdy jest włączony, program podzieli dokument podczas wysyłania go do drukarki – każdy arkusz jako osobny element kolejki wydruku.

Drukuj tylko określone arkusze robocze plików CAD lub Excel

Możliwość importowania listy plików z pliku Microsoft Excel

Jednym z nowych sposobów ładowania listy plików na listę dokumentów jest użycie arkusza kalkulacyjnego Microsoft Excel jako źródła. Możesz dowiedzieć się, jak importować pliki wymienione w pliku Excel w naszej sekcji How To.

Zapisz bieżącą listę dokumentów przy wychodzeniu z program

Mała, ale przydatna funkcja, jeśli zawsze drukujesz ten sam zestaw dokumentów – Print Conductor wyświetla teraz monit o zapisanie bieżącej listy plików przy wychodzeniu z programu.

Zapisz bieżącą listę dokumentów do wydrukowania następnym razem


2x szybsze przetwarzanie plików Word i PDF

Testy wydajności przeprowadziliśmy na przeciętnym komputerze z systemem Windows 10 i drukarką Canon iR C3000 Series. Szybkość drukowania jest teraz większa w wersji 7.0 w porównaniu do wersji 6.3 dzięki naszemu nowemu rdzeniu przetwarzania dokumentów.

Print Conductor 6.3
upływ czasu, mm:ss
Print Conductor 7.0
upływ czasu, mm:ss
Przenośny format dokumentów (PDF) Próba 1: 05:17
Próba 2: 05:23
Próba 3: 05:20
_
Średnia: 05:20
Próba 1: 02:10
Próba 2: 02:09
Próba 3: 02:35
_
Średnia: 02:18
Wydajność zwiększona o: 2,3 raza
Microsoft Word (DOC, DOCX) Próba 1: 05:14
Próba 2: 05:29
Próba 3: 05:22
_
Średnia: 05:21
Próba 1: 01:53
Próba 2: 02:30
Próba 3: 02:15
_
Średnia: 02:12
Wydajność zwiększona o: 2,4 razy

Ulepszona szybkość drukowania i jakość plików DWG i DXF

Ulepszyliśmy drukowanie plików DWG i DXF za pomocą wewnętrznego silnika Print Conductor dzięki nowo dodanemu komponentowi.

Ponadto Print Conductor jest teraz kompatybilny z najnowszym eDrawings Viewer 2020 i jego interfejsem API. Służy do przetwarzania plików CAD (SLDASM, SLDDRW, SLDPRT, EDRW, EDRWX, EPRT, EPRTX i inne). eDrawings Viewer to darmowa aplikacja używana głównie do przeglądania różnych rysunków CAD. Jeśli masz zainstalowany, Print Conductor pozwoli ci drukować wsadowo eDrawings i rysunki techniczne SolidWorks.

Zmieniony raport oceny wydruku i raporty po wydruku

Zmieniliśmy niektóre z naszych drukowanych raportów. Teraz możesz dostosować je do swoich potrzeb, aby uzyskać przydatne dane na temat zadań drukowania wsadowego. Raporty zawierają różne informacje na temat drukowania, takie jak liczba stron, nazwy plików i inne. Dzięki nim możesz oszacować ilość potrzebnego papieru przed wydrukowaniem i uzyskać podsumowanie po zakończeniu drukowania wsadowego.

Oszacuj liczbę stron kolorowych i czarno-białych

Jedną z istotnych zmian w raporcie szacowania wydruku jest możliwość przewidzenia liczby stron kolorowych i czarno-białych przed rozpoczęciem procesu drukowania. Zobacz nasz artykuł Jak Korzystać z Raportów Drukowania, aby dowiedzieć się, jak zobaczyć numery tych stron w drukowanych raportach.

Bardziej indywidualne ustawienia elementów listy

Nieznacznie zmieniliśmy indywidualne ustawienia drukowania, które możesz zastosować do określonego pliku lub grupy plików na Liście Dokumentów. Obejmują one teraz:

  • Kopie
  • Tryb druku dwustronnego
  • Orientacja strony
  • Zakres stron
  • Źródło papieru
  • Rozmiar papieru
  • Tryb kolorów
  • Personalizuj tekst

Indywidualne ustawienia drukowania dla każdego pliku

Ponadto wprowadziliśmy kilka nowych opcji, które można zastosować do różnych Ustawień.

Opcja Ma zastosowanie do ustawień Opis
As in document  Page orientation Program wykrywa orientację strony (pionową lub poziomą) dokumentu i wykorzystuje ją podczas drukowania.
As in printer  Duplex mode, Color mode, Printer resolution, Paper size. Program sprawdza bieżące właściwości drukarki wybranej drukarki i drukuje pliki zgodnie z nimi.
Page size based Paper size, Paper source for document, and more. Program sprawdza wymiary dla określonej strony i drukuje zgodnie z oryginalnym rozmiarem strony.
The same as for document Paper source for covers, Paper source for folder cover, Paper source for report. Program sprawdza, które źródło papieru jest ustawione dla dokumentów i używa tej samej tacy wejściowej na stronach serwisu.

Nowy silnik przetwarzania plików HTML

Ulepszyliśmy przetwarzanie i drukowanie plików HTML dzięki nowemu komercyjnemu silnikowi opartemu na Chromium. Jest teraz włączony do rdzenia przetwarzania dokumentów Print Conductor.

Zmniejszona liczba żądań danych do drukarki

Wymyśliliśmy, aby Print Conductor wysyłał mniejszą liczbę żądań danych do drukarki, aby zmniejszyć obciążenie i zapewnić większą stabilność interakcji z drukarką.

Poprzednie wersje programu zmieniały ustawienia drukowania bezpośrednio w ustawieniach sterownika drukarki za pośrednictwem interfejsu API systemu Windows. Oznacza to, że zmienili domyślne ustawienia drukarki dla bieżącego użytkownika. Dokument został wysłany do kolejki wydruku, a następnie ustawienia drukarki zostały przywrócone do wartości domyślnych.

Przełączanie właściwości drukarki w czasie rzeczywistym w przód i w tył (w zależności od ustawień każdego dokumentu) może sprawić, że nie będzie to zgodne z oczekiwaniami. Ustawienia drukowania po prostu nie miały czasu na poprawne zastosowanie do pliku. W rezultacie określone ustawienia można nawet zastosować do niewłaściwego pliku. Lub, dla niektórych użytkowników korporacyjnych ze skomplikowanymi zasadami bezpieczeństwa, takie przełączanie właściwości drukarki po prostu nie działało.

Teraz Print Conductor 7.0 ma inne podejście. Ustawione przez użytkownika właściwości drukarki są teraz używane jako domyślne ustawienia drukowania. Można je zmienić tylko wtedy, gdy użytkownik zmieni je za pomocą przycisku Właściwości drukarki:

Zmniejszona liczba żądań danych do drukarki

Jeśli ustawienia zastosowane do określonego dokumentu nie pokrywają się z domyślnymi ustawieniami drukowania, program automatycznie wybierze jedną z dwóch opcji:

  • ustawienia automatyzacji aplikacji odpowiedzialnej za drukowanie tego lub innego rodzaju dokumentu zostaną zmienione (na przykład parametry Microsoft Word dla DOCX)
  • jeśli to drugie nie jest możliwe, dokument zostanie wyeksportowany do pliku PDF, a niezbędne ustawienia zostaną zastosowane tylko do bieżącego dokumentu podczas generowania zadania drukowania.

Optymalizacja żądań danych

Co więcej, liczba żądań danych w czasie rzeczywistym wykonywanych przez Print Conductor została zmniejszona. W rezultacie, program działa szybciej i bardziej niezawodnie, nie zakłócając zbytnio pracy drukarki.

Ulepszony algorytm przetwarzania plików portfolio PDF

Wraz z innymi ulepszeniami i poprawkami stabilności i wydajności udoskonaliliśmy nasz algorytm przetwarzania plików portfolio PDF. Teraz działa o wiele lepiej.


Print Conductor powstał 13 lat temu jako wewnętrzna analiza porównawcza dla oprogramowania do drukarek wirtualnych.

W 2007 roku oficjalnie wydaliśmy wersję 1.0 jako bezpłatne rozwiązanie. Wielu osobom spodobał się Print Conductor i od tego czasu stale dodawaliśmy i ulepszaliśmy funkcje, aby wyprzedzać potrzeby naszych klientów.

Dzisiaj Print Conductor ewoluowało, by stać się profesjonalnym oprogramowaniem dla wielu firm i użytkowników na całym świecie. Mogą robić niesamowite rzeczy każdego dnia bez marnowania czasu na rutynowe zadania drukowania.