Print Conductor 6.2: drukowanie pakietowe AutoCAD DWG i rysunki DXF i wielostronicowe pliki ZPL

Print Conductor ma nową wersję - wersja 6.2! Dodaliśmy więcej funkcji, szczególnie dla tych, którzy często drukują rysunki DWG i DXF, etykiety Zebra ZPL, pliki VSDM i PPTM. Program został poddany przeglądowi i dostał także kilka innych ulepszeń i poprawek.

Co nowego w Print Conductor 6.2:

Dodano:

 • Drukowanie wielu rysunków DWG i DXF bez oprogramowania CAD
 • Drukowanie wielostronicowych etykiet ZPL
 • Nowe obsługiwane formaty: Microsoft Visio VSDM i PowerPoint PPTM
 • Nowy szablon strony tytułowej: Nazwa pliku bez rozszerzenia
 • Możliwość odzyskania wartości zakresu strony po ponownym uruchomieniu Print Canuctor
 • Możliwość używania specjalnych zmiennych środowiskowych Windows w listach plików dokumentów

Ulepszono:

 • Zgodność z eDrawings Viewer 2019
 • db nie są już dodawane do listy programu
 • Drobne ulepszenia i poprawki

Drukowanie wielu rysunków DWG i DXF bez programu AutoCAD

Drukowanie Wsadowe Rysunków Autocad DWG i DXF oraz Wielostronicowych Plików ZPL

Zintegrowaliśmy nowy komponent, który umożliwia drukowanie wielu rysunków Autodesk AutoCAD. Teraz możesz drukować pliki DWG lub DXF tak jak inne obsługiwane typy plików, ale bez potrzeby instalowania jakiegokolwiek oprogramowania CAD! Możesz sprawić, że proces drukowania bardzo elastyczny, na przykład wydrukuj rysunki Autocad w czerni i bieli, ustaw opcje skalowania lub pozwól programowi automatycznie wybrać najlepsze źródło drukarki w zależności od rozmiaru strony.

Drukowanie wielostronicowych etykiet ZPL

Drukowanie pakietowe Zebra ZPL jest lepszy dzięki nowemu dyfuzorowi druku! Teraz nie musisz drukować etykiet jeden po drugim. Dzięki nowej wersji możliwe jest drukowanie wielu etykiet lub kodów kreskowych zawartych w jednym pliku ZPL.

Nowe obsługiwane formaty: Microsoft Visio VSDM i PowerPoint PPTM

Print Conductor obsługuje teraz typy plików *.VSDM i *.PPTM.

VSDM to makrostrukowany rysunek utworzony za pomocą Visio, oprogramowania do rysowania technicznego. Służy temu samemu celowi co plik .VSDX, ale pozwala również na zapisywanie i wykonywanie makr VBA (Visual Basic for Applications) podczas otwierania rysunku.

PPTM to prezentacja PowerPoint z włączoną obsługą makr. Jest podobny do typu pliku .PPTX, ale może wykonywać wbudowane makra. Nawet jeśli plik PPTX ma makra, PowerPoint nie pozwoli użytkownikom na ich uruchomienie, więc zapisywanie prezentacji jako PPTM jest właściwą opcją.

Nowy szablon strony tytułowej: Nazwa pliku bez rozszerzenia

Nowy szablon strony tytułowej w Print Conductor

Nowy szablon strony tytułowej o nazwie Nazwa pliku bez rozszerzenia jest już dostępny. Po włączeniu generuje pustą stronę z nazwą pliku każdego drukowanego dokumentu umieszczonego na środku strony. Ogólnie rzecz biorąc, strony tytułowe służą do oddzielania drukowanych kopii dokumentu i można wybrać jeden z 8 szablonów.

Możliwość odzyskania wartości zakresu strony po ponownym uruchomieniu Print Canuctor

Nasi klienci czasami muszą automatycznie przywrócić domyślną wartość zakresu stron. Teraz możesz skonfigurować Print Conductor tak, aby zmienił zakres stron na "wszystkie" po restarcie programu. Aby to zrobić, naciśnij Ctrl + Alt + i, aby otworzyć zaawansowane ustawienia, znajdź wiersz PC_SetRagesRangeToAllOnStart=0 i zmień go na PC_SetRagesRangeToAllOnStart=1.

Możliwość korzystania ze specjalnych zmiennych środowiskowych Windows w listach plików dokumentów

Podczas korzystania z Print Conductor można zaimportować zapisaną listę plików. Lista plików może być zwykłym plikiem tekstowym, w tym ścieżkami do plików. Teraz możliwe jest uwzględnienie zmiennych Windows, takich jak%UserProfile% i%AllUsersProfile% w ścieżkach plików na liście.

Czy wiedziałeś? Możesz szybko utworzyć listę plików zawartych w określonym folderze, a następnie zaimportować go do Print Conductor. Poniżej instrukcja:
 1. Wybierz grupę plików w folderze
 2. Naciśnij Shift
 3. Trzymaj wciśnięty klawisz Shift i kliknij wybrane pliki prawym przyciskiem myszy
 4. Wybierz polecenie Kopiuj jako ścieżkę. Wszystkie ścieżki plików są teraz kopiowane do schowka.
 5. Wklej go do Notatnika i zapisz listę jako plik .txt
 6. Kliknij przycisk Importuj listę i wybierz plik .txt
 7. Wydrukuj pliki za pomocą Print Conductor
To dobry sposób na spędzanie mniej czasu na typowych zadaniach - gdy regularnie drukujesz te same pliki.

Kompatybilność z eDrawings Viewer 2019

Print Conductor jest teraz kompatybilny z najnowszą programem eDrawings. Jest to bezpłatna aplikacja do przeglądania różnych plików CAD. Zainstalowanie tego programu pomoże Print Conductor na masowe drukowanie rysunków technicznych eDrawings i SolidWorks (SLDASM, SLDDRW, SLDPRT, EDRW, EDRWX, EPRT, EPRTX i więcej).

Pliki Thumbs.db nie są już dodawane do listy programu

Nasi użytkownicy często natknęli się na sytuację, gdy dodawali dokumenty do listy Print Conductor i otrzymywali komunikat o błędzie informujący, że typ pliku .db nie jest obsługiwany. W rzeczywistości, Thumbs.db (lub inne pliki .db) są plikami pamięci podręcznej miniatur, które nie mają być drukowane. Teraz Print Conductor ignoruje wszystkie przychodzące pliki .db, więc nie dostaniesz ponownie irytującego błędu.